O Mektal

Mektal to rodzinne przedsiębiorstwo z tradycjami i standardami budowanymi przez ponad 60 lat. Bazując na doświadczeniu zapewniamy naszym klientom kompleksowe realizacje zleceń różnorodnych konstrukcji.

Firma Mektal specjalizuje się w produkcji oraz przetwarzaniu konstrukcji stalowych w przemyśle rolnym i budowlanym. Szeroki wachlarz oferowanych przez nas usług pozwala spełnić najwyższe wymagania jakościowe.

Od 2010 roku w skład firmy weszły jednostki handlowe wyrobów hutniczych, elementów złącznych, materiałów i maszyn obróbki skrawaniem oraz materiałów i elektronarzędzi przemysłu spawalniczego.
Na lokalnym rynku świadczymy usługi sprzedaży gazów technicznych od 1997 roku.

Powstaliśmy w

1957

roku w Gdańsku.

Profil działalności

Posiadamy bardzo korzystną lokalizację na północy Polski, oddaloną 15 km od największego polskiego centrum kontenerowego, dzięki czemu możemy szybko rozsyłać nasze produkty drogą morską na terenie całego świata.

Jesteśmy producentem silosów cementu, wapn, kruszyw i granulatów ze stali konstrukcyjnych, kwasoodpornych i trudno ścieralnych. Przyjmujemy stałe zlecenia produkcyjne na przemysłowe zbiorniki cieczy, bufory oraz wymienniki płynów.

Jako niezależny kooperant stale współpracujemy z wieloma europejskimi i światowymi potentatami składowania, magazynowania, przeładowywania portowego i suszenia ziarn i materiałów sypkich.
Jesteśmy polskim producentem den i kształtowania metodą tłoczenia metali stopowych i niestopowych.

Posiadamy ogromne zaplecze warsztatowe, maszynowe i techniczne, dzięki czemu jesteśmy w stanie produkować i jednocześnie świadczyć usługi obróbki skrawaniem, gięcia, cięcia, wypalania, drążenia oraz wiele innych dla naszych klientów.

W 2010 roku wprowadziliśmy do oferty szeroki asortyment wyrobów hutniczych i elementów złącznych. Handlujemy wyrobami hutniczymi oraz elementami złącznymi na terenie całej Europy w ilościach hurtowych i detalicznych.

Choose your Country/Region.
  • Polski - pl
  • English - en
Top